dr hab. Bernadetta Izydorczyk

Krajowy konsultant w dziedzinie psychologii klinicznej.

Wykładowca Instytutu Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kierownik Zakładu Psychoterapii i Interwencji Kryzysowej. Konsultant Krajowy w dziedzinie psychologii klinicznej. Z ramienia Ministra Zdrowia wieloletni Kierownik nadzorujący organizację i przebieg szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychologii klinicznej, jako dyscypliny stosowanej w ochronie zdrowia. Specjalista psychologii klinicznej, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP, terapeuta i trener psychodramy (Psychodrama Institute For Europe E.V. PIFE, Berlin).

Od wielu lat prowadzi praktykę kliniczną jako specjalista psychologii klinicznej i psychoterapeuta. W naukowych zainteresowaniach jako badacz oraz w praktycznej realizacji tychże zainteresowań zajmuje się szczególnie zagadnieniami z zakresu psychopatologii osobowości, nerwic oraz problematyki diagnozy i terapii osób z zaburzeniami odżywiania.