dr Ray Owen

Warsztat: Terapia akceptacji i zaangażowania dla osób z problemami zdrowotnymi: wprowadzenie. Wykład: Terapia akceptacji i zaangażowania: elastyczność psychologiczna i niewygodna droga ku lepszemu życiu.

 

Dr Ray Owen jest konsultantem psychologii klinicznej oraz psychologiem zdrowia z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem pracy w obszarze zdrowia fizycznego, szczególnie dotyczącego onkologii i opieki paliatywnej w British National Health Service. Posiada znaczne doświadczenie w nauczaniu i superwizji zarówno w publicznym jak i prywatnym sektorze opieki zdrowotnej. Jest członkiem Higher Education Academy i akredytowanym facylitatorem w państwowym programie Advanced Communication Skills Programme dla doświadczonych praktyków onkologów.

Wielokrotnie prowadził warsztaty i szkolenia z zakresu Terapii Akceptacji i Zaangażowania w kontekście chorób somatycznych. Jest autorem dwóch popularnych podręczników samopomocowych wydanych w prestiżowym wydawnictwie Routledge – “Facing the Storm” (2011) oraz “Living with the Enemy” (2014), które zostały nominowane do nagrody “Najpopularniejsza książka medyczna roku”, nadawanej przez Brytyjskie Stowarzyszenie Medyczne.